Az állást hirdető intézmény

Intézmény neve Piarista Rend Magyar Tartománya
Intézmény címe Pest megye - Budapest 05. ker. , Piarista köz 1.
E-mail cím allashirdetes@piarista.hu

Munkavégzés helye Pest megye - Vác , Géza király tér 10.
Feladat típusa Gazdasági terület - gazdasági vezető
Illetmények juttatások megegyezés szerint
Elvárt képzettség Egyetem (MSc, MA), Főiskola (BSc, BA)
Leírás A KILÁTÓ Központ (a vonatkozó 1290/2016. (VI. 13.) Kormányhatározatban szereplő nevén váci Munkaerő-piaci Elhelyezkedést Segítő Speciális Fejlesztő Központ) állami kezdeményezésre, a piarista rend felelősségvállalásával létrejövő, önálló, szolgáltatásait tekintve egyedülálló intézmény – egy többfunkciós fejlesztést biztosító, pályaorientációs központként és munkaképesség-vizsgáló állomásként, illetve tudományos kutató- és módszertanfejlesztő műhelyként egyaránt működő, mentorszolgáltatást nyújtó és mentorképző központ (továbbiakban: KILÁTÓ Központ).
Célunk egy olyan komplex, személyre szabott szolgáltató, kutató-fejlesztő, koordinációs központ és közösségi tér létrehozása, amely kiemelt figyelmet igénylő 14-30 éves, elsődlegesen sajátos nevelési igényű, ezen belül fogyatékos gyermekek, fiatalok életpályatervezését-és építését támogatja a fiatalok teljes emberi kibontakozásának, végzettség megszerzésének és/vagy az elsődleges vagy másodlagos munkaerőpiacon történő elhelyezkedésének céljából.
Az intézmény 2018 novemberétől kezdi meg pilot-működését Vácon, a gazdasági vezetői pozíció azonnali kezdéssel betölthető.
A KILÁTÓ Központ által ellátandó feladatok összetettek, sokrétű szakmai tudást igényelnek. A hosszú távon sikeres működés érdekében a KILÁTÓ Központ vezetését egy vezetői csapat látja el együttműködésben, konszenzuson alapuló döntéseken keresztül. A szervezeti kultúra alakulásának iránya ezért a tanulást, változásra való nyitottságot, együttműködést, a minőségi feladatteljesítést támogatja. A Piarista Rend Magyar Tartománya ezt a tanulási folyamatot intézményesen kíséri.
Fenti elvek mentén kerül meghirdetésre az intézmény gazdasági vezetőjének pozíciója.

1. Feladatai:
• A KILÁTÓ Központ gazdasági vonatkozású tevékenységének irányítása, az intézményi vagyon nyilvántartása és kezelése, intézményi felelős gazdálkodás megteremtése, a vezetőség rendszeres tájékoztatása.
• Gazdasági tervezés, gazdálkodás, számvitel, az ezzel kapcsolatos ügyvitel, pénzgazdálkodás, vagyonkezelés, valamint minden egyéb, gazdasági jellegű tevékenység.
• KILÁTÓ Központ teljes körű könyvelési feladatinak ellátása.
• KILÁTÓ Központ gazdasági rendjének, a gazdálkodási tevékenységének felelős biztosítása és közbeszerzési folyamatok ismerete. Az intézmény költségvetésével kapcsolatos jogszabályban előírt, illetve a fenntartó által előírt szükséges költségvetési és gazdálkodási beszámolók elkészítése.
• Adóbevallások és az intézmény egyéb adatszolgáltatásainak elkészítése, határidőkre történő benyújtása.
• KILÁTÓ Központ bérkeretével történő felelős gazdálkodás.
• Részvétel a KILÁTÓ Központ rövid-és hosszú távú gazdálkodási stratégiájának kidolgozásában, az éves gazdálkodás megtervezése, likviditástervezés, pénzügyi előrehaladás nyomon követése.
• KILÁTÓ Központ szolgáltatási, kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységével kapcsolatos projektek pénzügyi tervezése, pénzügyi előrehaladás követése, pénzügyi beszámolók elkészítéséről történő gondoskodás.
• Szerződések, megállapodások véleményezése, nyomon követése.
• A KILÁTÓ Központ vezető csapatában való részvétel.

2. Elvárások:
• Releváns felsőfokú végzettség, mérlegképes könyvelői szakképesítés vagy ezzel egyenértékű szakképesítés.
• Legalább 5 éves pénzügyi vezetői tapasztalat.
• Európai Uniós források vagy állami támogatások kezelésében szerzett tapasztalat.
• Jó tárgyalási, vezetői készség.
• Irodai és számviteli programok felhasználó szintű ismerete.

3. A pozíció betöltéséhez szükséges kompetenciák
• Fontosnak tekinti személyes tanulási folyamatát, nyitott a szakmai fejlődésre.
• Képes célokat, gazdálkodási célokat kitűzni, azokat folyamatokra bontani, rendszerezni a megvalósításhoz szükséges feladatokat és követni az előrehaladást.
• Folyamatelvű programmegvalósítás jellemzi
• Érti és képviseli a gazdasági szempontokat az intézményi működés folyamatában
Jelentkezési határidő 2018.10.19.
Hirdetés letöltése PDF-ben