Az állást hirdető intézmény

Intézmény neve Piarista Rend Magyar Tartománya
Intézmény címe Pest megye - Budapest 05. ker. , Piarista köz 1.
E-mail cím allashirdetes@piarista.hu

Munkavégzés helye Pest megye - Vác , Géza király tér 10.
Feladat típusa Oktatás, nevelés, kutatás - gyógypedagógus
Illetmények juttatások megegyezés szerint
Elvárt képzettség Egyetem (MSc, MA)
Leírás A Kilátó Piarista Pályaorientációs és Munkaerőpiaci Módszertani és Fejlesztő Központ Gyógypedagógus pályázati kiírása

A Piarista Kilátó Központ (a vonatkozó 1290/2016. (VI. 13.) Kormányhatározatban szereplő nevén váci Munkaerő-piaci Elhelyezkedést Segítő Speciális Fejlesztő Központ) állami kezdeményezésre, a Piarista Rend felelősségvállalásával létrejövő, önálló, szolgáltatásait tekintve egyedülálló intézmény – egy többfunkciós fejlesztést biztosító, pályaorientációs központként és munkaképesség-vizsgáló állomásként, illetve tudományos kutató- és módszertanfejlesztő műhelyként egyaránt működő, mentorszolgáltatást nyújtó és mentorképző központ (továbbiakban: Piarista Kilátó Központ).
A Piarista Kilátó Központ küldetése az életpálya-tervezésben vagy munkaerő-piaci beilleszkedésben különös személyes figyelmet igénylő fiatalok segítése. Egy befogadó társadalomról álmodunk, amelyben „simák” és „fordítottak” egyaránt megtalálhatják hivatásukat és abban kiteljesedve aktív cselekvőként kapcsolódnak kisebb és nagyobb közösségeikhez.
Hiszünk az inklúzióban, a szakmai közösségek építésében, az alkotásban.
Fenti szemléletében kerül meghirdetésre a gyógypedagógus pozíció.

Feladatai:
közreműködés a kliensek egyéni cselekvési tervének elkészítésében;
a tanulásban akadályozott fiatalok társas-társadalmi beilleszkedésének segítése;
közreműködés egyéni és csoportos pályakonzultációban (pl. pályaorientációs nap, pályaválasztási kiállítások);
tanulmányi- és pályainformáció-nyújtás;
iskolából iskolába történő átvezetés, beilleszkedés segítése, kísérés;
konzultáció a szolgáltatásban lévő fiatal gondozóival, szülőkkel, pedagógusaival.

Elvárások:
gyógypedagógus (MA) tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány;
pályakezdő, előny a többéves szakmai tapasztalat.

A pozíció betöltéséhez szükséges kompetenciák
pályaorientációs, munkaerőpiaci területek iránti érdeklődés;
sajátos nevelési igénnyel kapcsolatos sérülés-specifikus alapismeretek, speciálisan a tanulásban akadályozottak pedagógiája ismeretekkel;
esélyegyenlőségével kapcsolatos alapismeretek;
motiváció az önfejlesztésre és folyamatos tudásbővítésre;
jó kapcsolatteremtési és kommunikációs, együttműködési készség;
tolerancia, magas szintű empátia;
tanácsadói attitűd;
jó problémamegoldó készség;
adminisztrációs felületek szakszerű használata, IKT kompetenciák;
önállóság;
team munka.

Munkavégzés helye: Kilátó Központ Piarista Pályaorientációs és Munkaerőpiaci Módszertani és Fejlesztő Központ, 2600 Vác, Géza király tér 10.

Foglalkozási jogviszony: teljes munkaidős

Pályázatát, mely tartalmazza:
Fényképes magyar nyelvű önéletrajzból, életút-bemutatásból és a bruttó fizetési igény megjelöléséből áll.
A munkakör betöltésével kapcsolatos motivációs levélből.
Pályázatot a szükséges mellékletekkel, kizárólagosan elektronikus úton az alábbi e-mail címre kérjük megküldeni: katona.miklos@piarista.hu, a tárgy mezőben „Piarista Kilátó Központ gyógypedagógus” megjelöléssel.
A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Katona Miklós nyújt, a (30) 366 3510 telefonszámon, illetve a katona.mikos@piarista.hu email-címen.

A pályázatok beérkezésének határideje:
2020. május 29.