Az állást hirdető intézmény

Intézmény neve Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató
Intézmény címe Csongrád megye - Szeged , Csongor tér 8.
Honlap szentagota.hu/
E-mail cím agota.sajto.media@gmail.com

Munkavégzés helye Pest megye - Monor , Kossuth Lajos utca
Feladat típusa Szociális, egészségügy - szociális munkás
Illetmények juttatások Bértábla szerinti bérezés
Elvárt képzettség Középiskola (érettségi)
Leírás A Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató Közép-Magyarországi Területi Igazgatósága felvételt hirdet nevelőszülői tanácsadó munkakör betöltésére. A munkavégzés helye a Budapest és Cegléd környéki települések. Munkakezdés időpontja: 2021. április 15.

A munkakörrel együtt járó, főbb feladatok:
A nevelőszülői család rendszeres látogatása, tájékozódás a gondozott gyermekek helyzetéről, fejlődéséről
Tanácsadás keretében a nevelőszülő segítése a gondozott gyermekkel kapcsolatos problémák megoldásában
Ellenőrzés keretében annak vizsgálata, hogy a nevelőszülő megtesz-e mindent a gondozott gyermek harmonikus fejlődése érdekében
Az utógondozói ellátásban részesülő fiatal felnőtt utógondozása
A munkakörrel kapcsolatos adminisztráció elkészítése
A gondozott gyermek nevelési-oktatási intézményével rendszeres kapcsolattartás, tájékozódás a gyermek viselkedéséről, tanulmányi eredményéről
A nevelőszülő felkészítése a gyermek vérszerinti, vagy örökbefogadó családba történő gondozásával kapcsolatos feladatokra
Kapcsolattartás a Szent Ágota Gyermekvédelmi szolgáltató szakmai résztvevőivel, társintézményekkel (pl. hatóságokkal, egészségügyi intézményekkel, köznevelési intézményekkel, gyermekjóléti alapellátással, stb.)

Elvárásaink:
15/1998. (IV.30.) NM. rendelet előírása alapján megfelelő szakképzettség (felsőfokú szociális szakképzettség, pedagógus szakképzettség, pedagógia szakos bölcsész, pszichológus, mentálhigiénés szakképzettség, védőnő, teológus, hittanár, vagy hittantanár)
Önálló munkavégzés
Konfliktusmegoldó és jó kommunikációs készség
Gyermekszeretet, nevelési ismeretek
Empátia
Rugalmasság, kreativitás, kezdeményező készség
Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek
Büntetlen előélet

Amit ajánlunk:
Heti 40 órás munkaidő, kötetlen munkarend
Határozatlan idejű munkaviszony – három hónap próbaidővel
Bértábla szerinti bérezés
Támogató környezet
Csapatszellem

Amennyiben felkeltettük az érdeklődését és szeretne az ország legnagyobb gyermekvédelmi szolgáltatójának munkatársa lenni, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar nyelvű önéletrajzát és motivációs levelét 2021. április 30-ig a következő e-mail címre: igazgatobacs@szentagota.hu

Előnyök Előnyt jelent
Gyermekvédelemben szerzett gyakorlat
B kategóriás jogosítvány
Saját autó