Az állást hirdető intézmény

Intézmény neve Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület
Intézmény címe Pest megye - Budapest 12. ker. , Szarvas Gábor út 58-60.
Honlap maltai.hu/
E-mail cím allaspalyazat@maltai.hu

Munkavégzés helye Somogy megye - Istvándi , Zrínyi utca 13.
Feladat típusa Szociális, egészségügy - szociális munkás
Elvárt képzettség Főiskola (BSC)
Leírás A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Felzárkózó települések hosszú távú programjának istvándi megvalósításához felvételt hirdet Programfelelős/szociális munkás munkakör betöltésére.

Feladatok:
• aktív részvétel a MMSz Egyesület településfejlesztő programjának, az ún. „Jelenlét Programnak” a helyi megvalósításában;
• részvétel a szociális diagnózis kialakításában: adatfelvétel, adatgyűjtés, interjúk készítése, rögzítése;
• a szociális diagnózis alapján feltárt hiányzó szolgáltatások biztosításában való közreműködés;
• a Jelenlét Pont, mint nyitott közösségi tér szolgáltatásainak tervezése, szervezése, koordinációja, a házban működő szolgáltatások, programok, rendezvények megtervezése és megszervezésének biztosítása;
• egyéni és családi esetkezelés a településfejlesztő munka során;
• szociális csoportmunka, fejlesztő programok, tréningfolyamatok megvalósítása;
• a rászorulók számára történő tájékoztatás és segítségnyújtás a hivatalos ügyek intézésében, valamint egyéb felmerülő problémák, gondok kapcsán;
• a projekt keretében nyújtott egyéb szolgáltatások, tevékenységek tervezésében, szervezésében és végrehajtásában való aktív részvétel, pl. tematikus foglalkozások, játék, sport, szabadidős tevékenységek;
• részvétel az adatszolgáltatások előkészítésében, gyűjtésében, összegzésében;
• részvétel a helyszíni ellenőrzéseken, monitoring látogatásokon;
• költségvetések tervezése és kezelése, kiadások ellenőrzése és az erőforrások hatékony felhasználásának biztosítása;
• szakmai beszámolók elkészítése;
• kapcsolattartás és együttműködés a helyi civil szervezetekkel, az egészségügyi (háziorvosi és védőnői hálózat) és szociális ellátórendszer képviselőivel (családsegítő központ, gyermekjóléti központ), a települési önkormányzattal és az MMSz kapcsolódó társosztályaival;
• az egység képviselete csapatmegbeszéléseken, szakmai fórumokon, műhelyeken;
• a központi vezetés felé történő adatszolgáltatás, igény szerinti beszámolók készítése
• egyéb adminisztratív feladatok ellátása;
• napi szintű kapcsolattartás a program vezetésével, helyi döntéshozókkal és társszervezetekkel.
Elvárások:
• szociális munkás/szociálpedagógus/pszichológus/szociológus/védőnő képzettségű diploma
• jó kommunikációs készség
• magas fokú szociális érzékenység és hivatástudat
• jó helyzetfelismerő és problémamegoldó készség
• gyors és hatékony tanulás képessége
• kreativitás
• megbízhatóság, terhelhetőség
• "B" kategóriás jogosítvány, aktív vezetési gyakorlat
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
• felsőfokú szociális végzettség
• közösségi, gyermekprogramok szervezésében és/vagy lebonyolításában szerzett tapasztalat
• egyéni esetmunka területein szerzett tapasztalat
• csoportvezetői gyakorlat
Amit kínálunk:
• béren kívüli juttatások
• innovatív munka
• támogató csapat
Jogviszony jellege, időtartama:
• teljes munkaidő
• határozatlan idejű
• foglalkoztatás kezdete: azonnal
Munkavégzés helye: 7987 Istvándi
Szakmai önéletrajz és bruttó fizetési igény megjelölésével a Istvandi_programfelelos@hr.maltai.hu e-mail címen.
Jelentkezési határidő 2021.10.10.
Hirdetés letöltése PDF-ben