Az állást hirdető intézmény

Intézmény neve Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató
Intézmény címe Csongrád megye - Szeged , Csongor tér 8.
Honlap szentagota.hu/
E-mail cím agota.sajto.media@gmail.com

Munkavégzés helye Bács-Kiskun megye - Kiskunfélegyháza , Kiskunfélegyháza
Feladat típusa Szociális, egészségügy - szociális munkás
Illetmények juttatások Bértábla alapján
Elvárt képzettség Főiskola (BSc, BA)
Leírás A Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató Közép-Magyarországi Területi Igazgatósága felvételt hirdet nevelőszülői tanácsadó munkakör betöltésére. A munkavégzés helye a Kiskunfélegyháza környéki települések. Munkakezdés időpontja: 2021. október 1.

A munkakörrel együtt járó, főbb feladatok:
• A nevelőszülői család rendszeres látogatása, tájékozódás a gondozott gyermekek helyzetéről, fejlődéséről.
• Tanácsadás keretében a nevelőszülő segítése a gondozott gyermekkel kapcsolatos problémák megoldásában.
• Ellenőrzés keretében annak vizsgálata, hogy a nevelőszülő megtesz-e mindent a gondozott gyermek harmonikus fejlődése érdekében.
• Az utógondozói ellátásban részesülő fiatal felnőtt utógondozása.
• A munkakörrel kapcsolatos adminisztráció elkészítése.
• A gondozott gyermek nevelési-oktatási intézményével rendszeres kapcsolattartás, tájékozódás a gyermek viselkedéséről, tanulmányi eredményéről.
• A nevelőszülő felkészítése a gyermek vérszerinti, vagy örökbefogadó családba történő gondozásával kapcsolatos feladatokra.

• Kapcsolattartás a Szent Ágota Gyermekvédelmi szolgáltató szakmai résztvevőivel, társintézményekkel (pl. hatóságokkal, egészségügyi intézményekkel, köznevelési intézményekkel, gyermekjóléti alapellátással, stb.).

Elvárásaink:
• 15/1998. (IV.30.) NM. rendelet előírása alapján megfelelő szakképzettség (felsőfokú szociális szakképzettség, pedagógus szakképzettség, pedagógia szakos bölcsész, pszichológus, mentálhigiénés szakképzettség, védőnő, teológus, hittanár, vagy hittantanár).

• önálló munkavégzés
• konfliktusmegoldó és jó kommunikációs készség
• gyermekszeretet, nevelési ismeretek
• empátia
• rugalmasság, kreativitás, kezdeményező készség
• felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek
• büntetlen előélet

Amit ajánlunk:
• Heti 40 órás munkaidő, kötetlen munkarend.
• Határozatlan idejű munkaviszony – három hónap próbaidővel
• Bértábla szerinti bérezés
• Támogató környezet
• Csapatszellem

Amennyiben felkeltettük az érdeklődését és szeretne az ország legnagyobb gyermekvédelmi szolgáltatójának munkatársa lenni, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar nyelvű önéletrajzát és motivációs levelét következő e-mail címre: neveloszulobacs.sztagota@gmail.com

Előnyök Előnyt jelent:
• gyermekvédelemben szerzett gyakorlat
• B kategóriás jogosítvány
• Saját autó