Pszichológus - Egyházi Állásportál
Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ

Pszichológus

pszichológus
Dég - Fejér vármegye
Elvárt képzettség:
Egyetem (MA, MSc)
Elvárt nyelvtudás:
Foglalkoztatás jellege:
teljes munkaidő, részmunkaidő, megbízási szerződés
Jogviszony időtartama:
határozatlan idő
általános munkarend
Elvárt szakmai tapasztalat időtartama (év):
Betölthetőség időpontja:
2024.05.01.
Jelentkezési határidő:
2024.05.22.
Munkavégzés helye:
Fejér vármegye - Dég , Széchenyi u.13.
Feladat típusa
Szociális, egészségügy - pszichológus
- A 257/2000. (XII. 26.) Korm. rendelet, a 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről és a 2023. évi LII. törvény a pedagógusok új életpályájáról szerint. - utazási hozzájárulás
A betöltendő munkakör rövid összefoglalója
- A szakmai egységhez tartozó lakásotthonokban elhelyezett gyermekek viselkedési, magatartási problémáinak feltárása.
- A beilleszkedés segítése, empatikus hozzáállás kialakítása a közösségben, kapcsolat kialakítása, érzelmi támogatás, krízisintervenció (a bekerülés okozta sokk csökkentése- gondozási hely váltás, családból kikerülés esetén).
- Nevelői konzultáció: szakvélemények/diagnózis értelmezése, beilleszkedést segítő tevékenységek tervezése, várható nehézségekre való felkészülés.
- Vizsgálatok előkészítése, elvégzése. A vizsgálati eredmények értékelése, szakvélemény készítése.
- Egyéni esetkezelésben való részvétel, együttműködés a szakemberekkel.
- Folyamatos segítség és útmutatás nyújtása a lakásotthonban dolgozó szakemberek számára a gyermekek pszichés állapotának javításához, fejlesztéséhez.
- Konzultáció a gyermekek gyermekvédelmi gyámjával a gyermek fejlődéséről, a felmerülő problémákról.
- A gyermekvédelmi gyámmal együttműködve a gyermekek segítése a családjukkal való kapcsolattartásban.
- A nevelők/gyermekfelügyelők szakmai személyiségének támogatása, szakmai tudatosságának erősítése. A nevelési elvek összehangolása, nevelési eszközök egységesítése.
- Kapcsolat kiépítése a gyermek korábbi gondozási helyével vagy a családdal, az oktatási-nevelési intézményekkel, az egészségügyi ellátórendszer tagjaival, hatóságokkal.
- A kollégákkal való együttműködés - esetmegbeszélések, pszichés támogatás, új kollégák beilleszkedésének segítése.
- pszichológus végzettség
- önálló, felelősségteljes munkavégzés
- rugalmasság, proaktivitás
- jó kommunikációs készség
- egészségügyi alkalmasság, büntetlen előélet
Amit kínálunk
- kreatív, szakmai fejlődést biztosító, felelősségteljes munkakör,
- támogató munkahelyi környezet.
Magyar nyelvű, fényképes szakmai önéletrajzot, képesítést igazoló okiratok másolatát, erkölcsi bizonyítványt és motivációs levelet a gorkat.gyvk@szt.istvangyvk.hu e-mail címre kérjük küldeni.A munkakör a pályázat elbírálását követően azonnal betölthető. A pályázat benyújtásával kapcsolatban felvilágosítást ad: Gáspár Éva HR ügyintéző Tel.: 06-30/106-1901
Munkakör betöltéséhez szükséges további ismeretek, jártasság
Előnyök
Gyermekvédelmi szakellátásban szerzett szakmai tapasztalat előny, de nem feltétel.
- B kategóriás jogosítvány
Cím:
Fejér vármegye - Székesfehérvár , Berényi út 102.